Třída věkově smíšená

Citlivě a nenásilně zapojujeme děti do všech činností ve třídě - pohybové hry, cvičení, soutěže, zpívání a tanečky, malování a pod. Školním rokem nás bude provázet náš třídní vzdělávací programŽabák Ferda ve školce. Také se zapojíme do školních projektů: Recyklohraní a Cvičíme se zvířátky. Hra je pro nás důležitá, protože v dětech probouzí tvořivost, umění hrát si. Inspirují nás pohádky, písničky, říkadla ale také pozorování dění kolem nás. Vedeme děti ke zdravému životnímu stylu nejen přímým působením, ale také příkladem. Aby se nám dařilo podporovat v kolektivu přátelskou atmosféru, vytváříme si s dětmi pravidla třídy, pojmenováváme je a vysvětlujeme si, proč je důležité je dodržovat.

Akce třídy 2023/24: tvořivá odpoledne pro rodiče s dětmi (vánoční a jarní), návštěva knihovny, vánoční jarmark s čertem a Mikulášem, karneval, vítání jara - vynášení Morény, divadelní představení v MŠ, fotografování dětí, kroužek Rafaela, městské slavnosti - naše město Pardubice, Ekocentrum Paleta, pečení perníčků, štrůdlu, pizzy,  Den Země, výlety, Týden snů s oslavou MDD...

• Červená stonožka - třída